Sıkça Sorulan Sorular

jQuery UI Accordion - Default functionality

TESTER PARFÜM NEDİR ?

Tester Parfümler satışı yapılacak parfümün tanıtımının yapılması amacıyla üretilen, müşterilerin ürünü satın almadan önce deneyebilmelerine olanak sağlayan numunelerdir. Satışı yapılacak parfümlerle beraber aynı koli içerisinde farklı kutu rengi ile gönderilir ve üzerinde tester olduğunu gösteren yazı (tester, testeur, not sale, demonstration gibi) vardır. Şişesi orjinali ile aynıdır fakat bazı markaların tester ürünleri orjinalinde kapaksız olarak gönderilir. Bu yüzden aynı ürünün farklı bir yerde kapaklı olarak satılması mümkün değildir

SİPARİŞİM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR ?

Mücbir bir sebep olmadıkça saat 15:00'e kadar verilen tüm siparişler aynı iş günü içerisinde kargoya verilir. Ürün kargoya verildikten sonra, ürünün elinize ulaşması kargo firmasının bulunduğunuz il-İlçeye ve varış süresine göre değişiklik gösterebilir.

SİPARİŞİMDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRMİYİM?

Siparişiniz henüz kargoya verilmediyse müşteri temsilcilerimizle irtibata geçip siparişinizde değişiklik veya iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kargoya verilen ürün/ürünler için teslim alındıktan sonra işlem yapılabilir.

ÖDEME SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Kapıda Ödeme - Havale Ve www.parfumdemarka.com sitemiz üzerinden kredi kartı ile alışverişinizi gerçekleştirebilmektesiniz

PARFÜMÜN KALICILIĞI ARTTIRILABİLİRMİ?

Bir parfümün kalıcılığı öncelikle parfümün ekonomik seviyesine bağlıdır. Kalıcılığı arttırmak istiyorsak öncelikle vücudumuz temiz olmalı ve mümkünse parfümün kendi veya benzer koku taşıyan losyonunu ile beraber kullanmalıyız. Banyo sonrası nemli vücuda parfüm sıkmak kalıcılık açısından yine önemli bir eylemdir

PERFUME, EDP, EDT, EDC ARASINDAKİ FARK NEDİR?

PerfumeEn yüksek esans yoğunluğuna sahip olan parfüm çeşididir. İçerisindeki aroma miktarı bazı ürünlerde %40’a kadar çıkmaktadır. Esans yoğunluğu yüksek olduğundan, az miktarda kullanarak uzun süreli kalıcılık elde edebilirsiniz.(EDP) Eau De PerfumePerfume çeşidinden biraz daha az yoğunluğa sahiptir. Genelde aroma oranı %13 - %20 aralığındadır. Kış aylarında kullanılması tavsiye edilir.(EDT) Eau De Toilette)Esans oranı %5 – %13 aralığında olan, yoğunluk itibariyle EDP’e göre daha az esans içermesinden dolayı fiyatı daha uygun ve çoğunlukla tercih edilen parfüm çeşitidir. Dört mevsim kullanılabilir.(EDC) Eau De CologneEn az esans yoğunluğuna sahip parfüm çeşitidir. Aroma oranı %2 - %5 aralığındadır. Kalıcılığı ise cilt tipine bağlı olarak genellikle 2 saat kadardır. Piyasada çok bulunmayan parfüm çeşitidir.

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI NELERDİR?

İade ve Değişim işlemlerinde süre 7 iş günüdür. Müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçerek vaya info@parfumdemarka.com adresine mail atarak tekrar satılabilirliğini kaybetmemiş ( kullanılmamış, paketi hasar görmemiş ) ürünlerinizin iade veya değişimini talep edebilirsiniz.

ÜCRET İADESİ NE ZAMAN YAPILIR?

İade talebiniz onaylandıktan sonra yapmış olduğunuz toplam ödeme üzerinden %10 kargo gönderim bedeli kesintisi hesaplanarak banka hesabınıza ücret iadesi 7 gün içerisinde yapılır ve e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 1-2 hafta sürebilir. Bu süreç bankanın uyguladığı genel bir süreç olup ParfumdeMarka.com'un müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işlemlerinizdeki sorun ve gecikmeler için bankanızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.